Meble industrialne
Co wyróżnia meble industrialne? Styl industrialny (przemysłowy) został stworzony z myślą o nietuzinkowych naturach i ciekawych osobowościach, ceniących design i niebanalne podejście. Wnętrza w tym stylu są zawsze proste i eleganckie, zawsze wypełnione światłem i powietrzem, a meble industrialne przyciągają uwagę swoistymi kształtami i niepowtarzalnym wyglądem.
Co wyróżnia meble industrialne?
W XXI wieku meble loftowe zaczęły być aktywnie wykorzystywane i świetnie prezentują się w nowoczesnym wnętrzu. Projektanci często włączają je do swoich projektów, a efekt jest zawsze udany. Szczególnie dotyczy to: domów, biur z wysokimi sufitami i oknami, a nawet letniego tarasu. Jakość, estetyka i niestandardowe rozmiary są po prostu doceniane przez użytkowników.
Meble w stylu przemysłowym są bliskie osobom ceniącym swobodę i przestrzeń do wyrażania siebie. Ktoś odważnie tworzy wnętrze w tym stylu od podstaw, wypełniając pomieszczenie przedmiotami vintage, które zachowują ducha pustych, industrialnych budynków. A ktoś inny stawia akcenty, na przykład w obliczu indyjskiego stolika kawowego lub minimalistycznej sofy.
Meble industrialne wyróżnia:
- Prostota.
- Materiał wysokiej jakości.
- Komfort użytkowania.
- Atrakcyjność.
- Niezwykły projekt.
Dzięki wymienionym cechom powstaje przytulna atmosfera. Meble industrialne wykonane są z różnych materiałów. Stosuje się lite drewno, płytę laminowaną, metal, skórę lub substytut, szkło, teksturowaną tkaninę. Producenci wykazują się wyobraźnią i dokonują nietypowych połączeń, dzięki czemu produkty okazują się efektownymi elementami w projektach wzorniczych. Sofy w stylu industrialnym doskonale zagospodarowują duże pomieszczenie, a fotele uzupełniają wnętrze.
Projektowanie mebli industrialnych
Industrial mniej pasuje do małych pomieszczeń, głównie ze względu na masywne meble. Im bardziej szorstko i industrialnie wygląda szafka, półka czy łóżko, tym lepiej. Udoskonalenia są niedopuszczalne: bryła mebli jest prosta, zwięzła, a design minimalistyczny. Ale meble industrialne mają swoje zalety. Są funkcjonalne i praktyczne. Metalowa lub drewniana rama sprawia, że jest trwała i niezawodna. Często jest wzmocniona narożnikami i nitami, dzięki czemu konstrukcja jest jeszcze bardziej stabilna.
Początkowo do aranżacji przemysłowej nie używano nowych mebli, ale przerabiano już posiadane. Dlatego nawet współczesne środowisko jest sztucznie postarzane. Zadrapania, pęknięcia, odpryski, nierówne, szorstkie powierzchnie, wszystko to, co w zwykłych meblach można by uznać za mariaż, jest niezastąpione w industrialnym stylu. Materiały do produkcji mebli industrialnych niewiele się zmieniły, dekoracje tworzone są z improwizowanych środków, na przykład metalowe części zamienne.
Sofy industrialne muszą być odpowiednio dobrane
Zanim kupisz sofę i krzesła, pomyśl o zaletach i wadach. Gdzie mogę postawić, żeby nie zaburzać przestrzeni. Zastanów się nad powierzchnią pokoju, aby meble miały odpowiednią wielkość. Funkcjonalność może być od najprostszego do najwyższego poziomu. Począwszy od złożoności mechanizmu, materiału, tapicerki, pojemnika do przechowywania pościeli, przegródek, podłokietników, minibaru, półek, stolików kawowych i podnóżek.
Rekomendacje dotyczące wyboru mebli industrialnych takich jak: fotele i sofy
- Mniej funkcjonalne sofy przeznaczone są do siedzenia, a nie do spania. Ta modyfikacja jest odpowiednia w biurze, w centrach biznesowych.
- Modułowe meble industrialne, narożne i w kształcie litery U można wygodnie zmieniać według własnego uznania.
Jeśli potrzebujesz:
- Sofę praktyczną, polecamy zakupić stelażową, funkcjonalną sofę.
- Wystarczą krzesła z wygodnym oparciem, z drewnianymi i płaskimi podłokietnikami.
- Aby oglądać telewizję na miękkiej sofie, wybierz modułową, segmentową z obszerniejszym wypełnieniem.
Niezbędne meble industrialne do każdego pomieszczenia – stół
Stół stworzony w stylu industrialnym powinien być zwięzły, wykonany w odważnym projekcie, dzięki czemu przyciąga uwagę osób o szczególnym spojrzeniu na życie. A najważniejszym elementem stylu wnętrza są meble, które tworzą niepowtarzalny klimat. To stół decyduje o nastroju całego pokoju. Takie meble industrialne to zazwyczaj prostokątny blat, zamocowany na prostych nogach. Prostota i praktyczność projektowania to główne zasady stołów w stylu przemysłowym.

Przede wszystkim wygodnie jest przy nich siedzieć, równie łatwo można je przenosić. Niewątpliwym atutem jest możliwość wyboru dowolnego rozmiaru i kształtu, ponieważ można to zrobić zarówno w klasycznej wersji prostokątnej, jak i w postaci geometrycznych kształtów i jeszcze bardziej misternych elementów. Industrialne stoły do jadalni różnią się od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni, prostotą formy, brakiem dodatkowych dekoracji, co znacznie ułatwia sprzątanie.
Takie elementy wyposażenia w kuchni są najczęściej wykonane z litego drewna, gdyż naturalne drewno słynie z wytrzymałości i długiej żywotności. Blaty drewniane będą niezawodne, mocne i odporne na wiele rodzajów naprężeń mechanicznych. Również metal jest szeroko stosowany w produkcji, a ślady rdzy na nim będą tylko modnym uszlachetnieniem.
Ciekawym rozwiązaniem może być stół wykonany ze sztucznie postarzanego drewna lub płyty laminowanej oddającej cechy tego naturalnego materiału. Innymi słowy, stół kuchenny w stylu industrialnym może być wykonany z niemal każdego materiału, pod warunkiem, że będzie pasował stylistycznie do wystroju pomieszczenia