Dobre książki ranking
Dobre książki ranking – co roku rynek wydawniczy oferuje świetne książki, a polskie rankingi bestsellerów zawsze przyciągają uwagę czytelników szukających tytułu, który im odpowiada. Są różne gusta, więc jeden zadowala się literaturą Olgi Tokarczuk, a drugi literaturą Rafaela Pachesa. W każdym razie są to dzieła wysokiej jakości, godne najlepszych książek w Polsce. W rankingu można znaleźć prace, które dają szerokie zrozumienie stanu polskiej literatury.
Dobre Książki – Polska Lista Bestsellerów
Wymienione poniżej tytuły polskich książek ( https://literackigps.pl ) są naprawdę warte przeczytania i dotyczy to zarówno krytyków, jak i czytelników. Możesz je kupić w księgarniach.
Czuły narrator – Olga Tokarczuk
Trzeba przyznać, że polska noblistka nie podążała tym samym schematem w swoich kolejnych pismach i nie bała się innych tematów, które zostały dobrze przyjęte przez czytelników. Oczywiście każdy, kto lubi czytać, zna Księgę Jakuba i inne powieści tego znakomitego polskiego pisarza. Warto wspomnieć, dlaczego Wrażliwy Narrator to dobra książka w rankingach, zajmująca wysokie miejsca. Oczywiście każdy z nas chce poznać tajniki budowania opowieści Olgi Tokarczuk, podstawy wyboru między wątkami fantasy a rzeczywistością. Czytając książkę Czułego Narratora można poznać tajniki jej twórczości. Autor opisuje swoje spojrzenie na współczesny świat, składający się z 12 starannie dobranych wykładów i esejów. Z kolei umożliwiają poznanie pracowni artystycznej pisarza.
Grube wióry – Rafał Pacześ
Kto jest uznawany za najlepszą komedię stand-upową w Polsce? Oczywiście Rafał Pacześ w swoim wystąpieniu zgromadził wiele osób, które doceniły jego bezkompromisową postawę. Każdy, kto lubi taką rozrywkę, powinien przeczytać Coarse Chips. Co znajdziesz w środku? Rafał Pacześ jest zwierzęciem scenicznym, potrafi opowiadać dowcipy w niepowtarzalny sposób, co mu przychodzi naturalnie. Jest pisarzem, który robi karierę nie tylko na scenie, ale także w internecie, po prostu ma poczucie humoru i z tego żyje. Jeśli ktoś chce wiedzieć, jakim rodzajem humoru się pokazywał, przeczytaj tę książkę. Ta wspaniała książka znajduje się na szczycie list przebojów nie ze względu na liczbę żartów, ale dlatego, że ujawnia tajemnice współczesnego człowieka. Jeśli lubisz się śmiać i patrzeć na mężczyzn z innej perspektywy, koniecznie posłuchaj rad autora.
Polecamy szczególnie:
- olga tokarczuk książki https://literackigps.pl/ktore-ksiazki-olgi-tokarczuk-trzeba-znac-top-4/
- Annie Ernaux książki recenzje https://literackigps.pl/autor/annie-ernaux/
- krzysztof potaczała to nie jest miejsce do życia https://literackigps.pl/autor/krzysztof-potaczala/
Powrót z Bambuko – Katarzyna Nosowska
Katarzyna Nosowska to nie tylko polska piosenkarka, autorka tekstów, ale także utalentowana pisarka. Jej książka „Powrót z Bambuco” pokazuje dystans dzielący artystkę od siebie. Nie obchodzi go, co ludzie o niej mówią i co o niej myślą, próbując przekonać czytelników, że on też powinien. Ujawnił znajomy fakt, że ludzie uwielbiają plotkować, ponieważ uwielbiają plotkować. Jej wskazówki są cenne, a autorka sugeruje, że nie ma sensu rozmawiać z taką osobą, ale trzeba żyć własnym życiem i nie krzywdzić innych. „Powrót do bambusa” jest zabawny, ale może zainspirować czytelników do głębokiego myślenia. Autor stara się wzbudzać zaufanie, dlatego warto przeczytać tę książkę i cieszyć się pełnią życia.
Położna z Auschwitz – Magda Knedler
Magda Knedler w swojej książce Położna z Auschwitz opisuje losy niezwykłej kobiety, Stanisławy Leszczyńskiej. Co skłoniło autorkę do opowiedzenia historii życia tej kobiety? Bohaterka książki była bardzo przerażona wojną, ponieważ trafiła do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Autorka na podstawie swoich doświadczeń opisuje życie w obozie koncentracyjnym, czego więźniowie przeżywali na co dzień. Przeczytaj tę książkę, jeśli chcesz poznać losy Stanisławy Leszczyńskiej i tego, jak pomogła kobietom z Auschwitz. Dowiesz się o bohaterkach rodzących w obozach, pocieszających kobiety i ratujących niewinne noworodki. Miejsce, w którym urodziły się dzieci, nie spełniało żadnych norm higienicznych, ale położne robiły wszystko, aby zapewnić dzieciom przeżycie. Niestety nie wszystkich uratowano, część wywieziono do Niemiec, a innych poddano brutalnym eksperymentom medycznym. Stanisława Leszczyńska każdego dnia narażała życie, ale nigdy nie odmawiała pomocy.
Pokora – Szczepan Twardoch
To piękna powieść o wojnie i miłości. Autor przedstawia sylwetkę Aloisa Pocory opuszczającego szpital 11 listopada 1918 r. na ulicach Berlina. Zauważył, jak podczas rewolucji i na froncie zachodnim powstał nowy świat. Bohater, wędrujący między starym a nowym światem, jest synem górnika, który zostaje wypędzony z proletariackiej rodziny i nieustannie spotyka się z odrzuceniem. W swojej książce Pokora Szczepan Twardoch opisuje bohatera, który zmaga się z samotnością. To wspaniała powieść o miłości i rewolucji. Dotyka losów Polaków i Niemców, Berlina i Śląska, pokazuje podziały społeczne. Z tego artykułu możesz zrozumieć cenę zapłaconą za obronę swojej godności.
Czerń i purpura – Wojciech Dutka
Młoda dziewczyna o imieniu Milena Zinger, Żydówka z legalnej rodziny, rozpocznie studia w Konserwatorium. Kiedy jednak wybuchła II wojna światowa, Żyd został przez Niemców uznany za obywatela drugiej kategorii i został wysłany do transportu kobiet do Auschwitz, gdzie chciał żyć za wszelką cenę. Dostała szansę, ponieważ została przydzielona do śpiewania na przyjęciu urodzinowym esesmanów. Był głęboko poruszony jej śpiewem i inaczej spojrzał na dziewczynę. Takie niezwykłe poczucie tabu zaczęło się pojawiać podczas Holokaustu.