W jaki sposób zabezpieczyć telefon? Folia ochronna czy szkło hartowane?

Telefon powinien być dobrze zabezpieczony. Dlatego też trzeba zastanowić się nad skutecznym sposobem ochrony. Do wyboru mamy folię ochronną lub szkło hartowane. Które z form wybrać? W którym przypadku zyskamy lepsze zabezpieczenie naszego urządzenia mobilnego?

Czym jest folia ochronna na telefon?

Folia ochronna na telefon to elastyczny, przezroczysty materiał, który nakleja się na front urządzenia. Istotne jest to, że komponent ten nie wpływa na dotyk, a tym samym nie utrudnia korzystania ze sprzętu. Jednakże w tym przypadku zabezpieczenie jest słabsze niż przy szkle hartowanym. Dużą zaletą folii ochronnej na telefon jest dużo niższa cena.

Jakie cechy ma folia ochronna na telefon?

 Zasadniczym elementem przy wyborze folii ochronnej na telefon https://vobis.pl/mobile/akcesoria-do-telefonow/folie-ochronne-na-telefon jest kształt wykrojenia. Trzeba mieć świadomość, że zdarzają się produkty nieodpowiednio wycięte. Takie rozwiązanie nie zapewni ochrony dla całego wyświetlacza. Niektóre z wyrobów mogą zniekształcić kolor, a ponadto nasycenie wyświetlacza. W wyniku tego może dojść do trudności związanych z korzystaniem z urządzenia mobilnego. Inną cechą jest ograniczenie kątów widzenia. Będzie to szczególnie odczuwalne przy korzystaniu z telefonu na zewnątrz przy mocnym nasłonecznieniu.

Folia ochronna musi być założona z zachowaniem dużej precyzji?

Dobre założenie folii ochronnej jest bardzo ważne. Na początku trzeba dokładnie oczyścić ekran. Zanieczyszczenia spowodują, że pod folią zaczną tworzyć się bąbelki powietrza.

Zalety i wady folii ochronnej na telefon?

Podsumowując określony aspekt, warto wskazać wady i zalety folii ochronnej na telefon. W przypadku wad koniecznie trzeba wskazać to, że jest mniej wytrzymała, niż szkło hartowane, na folii mogą powstać odciski palców, pojawiają się także problemy związane z założeniem folii ochronnej na telefon, może także zmniejszyć się kąt widzenia.

Folia ochronna ma także zalety. Dzięki temu zabezpieczamy urządzenie mobilne przed zarysowaniami. Folia ochronna na telefon powoduje, że zmniejsza się prawdopodobieństwo mechanicznego uszkodzenia wyświetlacza. Dużą korzyścią jest również niższa cena.

 

Cechy charakterystyczne szkła hartowanego

Szkło hartowane jest produktem dużo bardziej wytrzymałym od folii ochronnej na telefon. Istotne jest to, że dobrze dopasowuje się do rozmiaru, a także kształtu większości wyświetlaczy. Ważne jest to, że szkło hartowane nie powoduje blokowania głośnika i przycisków funkcyjnych. To doprowadza do tego, że komfort i wygoda związana z obsługą urządzenia mobilnego. Jednakże na tym lista zalet się nie zamyka. Jest to produkt, który nie powoduje przekłamania barw. Nie zmniejsza również przejrzystości wyświetlacza. Co więcej, nie zmniejsza także czułości na dotyk.

Szkło hartowane jest elementem łatwiejszym w montażu

 

Szkło hartowane jest łatwiejsze do założenia niż folia ochronna na telefon. Nie jest to jednak czynność banalna. W tym przypadku także trzeba podjąć pewien wysiłek. Bardzo często w zestawie otrzymuje się niezbędne akcesoria umożliwiające skuteczną instalację. W składzie tych komponentów wymienia się ściereczkę do polerowania i czyszczenia ekranu. W związku z tym założenie szkła hartowanego jest łatwiejsze.

 

W jaki sposób należy przykleić szkło hartowane na telefon?

W tym przypadku także trzeba dobrze oczyścić wyświetlacz przed przystąpieniem do czynności związanej z założeniem szkła hartowanego. Produkt trzeba chwytać za krawędzie. W dalszej kolejności trzeba pociągnąć za specjalny pasek i oderwać folię zabezpieczającą. W celu uzyskania pożądanego efektu zostaje precyzyjne przyklejenie szkła, tak żeby nie doszło do powstania żadnych przesunięć względem krawędzi. Na końcu zostaje delikatne dociśnięcie elementu do ekranu telefonu.

Jakie zalety i wady ma szkło hartowane?

Szkło hartowane https://vobis.pl/mobile/akcesoria-do-telefonow/szkla-hartowane-do-telefonow również ma pewne wady. Zasadniczym aspektem jest wyższa cena w porównaniu do folii ochronnej na telefon. Warto pamiętać, że szkła hartowane słabej jakości mogą przyczyniać się do pogarszania wyświetlania obrazu.

Jakie zalety ma szkło hartowane na telefon? Jest to produkt solidny i bardzo wytrzymały. Zapewnia znaczne zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Co więcej, jest to struktura dość łatwa w montażu. Szkło hartowane dobrej jakości nie doprowadza do pogorszenia czułości ekranu. Szkło hartowane nie przyczynia się także do przekłamania barw.

Folia ochronna na telefon, czy szkło hartowane – co wybrać?

Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań określonej osoby. Folia ochronna na telefon to dobre rozwiązanie dla osób, które dysponują dużym budżetem. Sprawdzi się w przypadku użytkowników, którzy szukają dodatkowego zabezpieczenia dla swojego urządzenia mobilnego i osób dysponujących telefonem o wygiętym panelu.

Natomiast osoby, które pragną zapewnić najlepszą ochronę dla swojego telefonu, powinny pomyśleć o zakupie szkła hartowanego. Jest to wspaniała opcja dla użytkowników, którzy cenią sobie wspaniały i nienaganny wygląd swojego telefonu.

Niezależnie od tego, co się wybierze, każde z produktów spełni oczekiwania użytkownika, gdy będzie dobrane do jego potrzeb.