Wynajem samochodów- kiedy, na jaki czas, jak wypożyczyć pojazd?

     Warto posiadać swój własny samochód, gdyż dzięki niemu zyskujemy niezwykle potrzebną w codziennym funkcjonowaniu mobilność. Jednakże istnieją pewne sytuacje, gdy skorzystanie z własnego pojazdu jest akurat niemożliwe. Wówczas jedynym wyjściem może okazać się dla nas wynajem samochodu. Wypożyczalni samochodów w naszym kraju jest coraz więcej, mamy więc w czym wybierać. Pojazd możemy wynająć na kilka dni albo nawet na okres długoterminowy. Jednak przed wybraniem tego rozwiązania musimy przemyśleć parę ważnym kwestii.

 

Kiedy udać się do wypożyczalni samochodów?

 

    Z wynajmu samochodów korzystają osoby, przeważnie podczas wyjazdów wakacyjnych. W przypadku kiedy udajemy się na wakacje bez naszego pojazdu, a w docelowym miejscu chcemy być mobilni. Wiele z nas wybiera takie rozwiązanie także, kiedy nasze auto ulegnie awarii, znajduje się aktualnie u mechanika, a my chcemy zachować mimo to mobilność. Innym powodem wynajmu samochodów jest to, iż w miejscu naszego pobytu nie działa komunikacja miejska, a my chcemy się w sposób dowolny przemieszczać. Wielu z nas przed wynajmem samochodu, zastanawia się jednak nad kwestiami finansowymi. Wynajem samochodów nie jest bowiem taki tani, więc musimy się liczyć, iż za naszą wygodę będziemy musieli zapłacić.

 

Jakie modele samochodów możemy wynająć?

 

    Firmy zajmujące się wynajmem długoterminowym posiadają wiele znanych marek samochodów, także tych luksusowych. Mamy więc w czym wybierać. Wypożyczalnie posiadają między innymi pojazdy takich marek jak: Skoda, Volkswagen, Fiat, Lexus, Toyota. Zwłaszcza opcja wynajmu długoterminowego jest doskonałym rozwiązaniem dla firm transportowych. Właściciele takich firm działają sezonowo, więc nie są w stanie powiększyć swoją flotę pojazdów. Przedsiębiorstwa wynajmujące pojazdy często w swojej flocie mają auta dostawcze, a niekiedy również ciągniki siodłowe.

 

Jak wypożyczyć auto?

 

    Wynajęcie samochodu to niezwykle prosta procedura, wymagająca małą ilość formalności. Wystarczy, jeśli wejdziemy na stronę internetową wybranej przez nas wypożyczalni samochodów, po czym zdecydujemy się na wybraną markę pojazdy, oraz określimy czas wynajmu. Wybrać można małe pojazdy z segmentu A, a także pojazdy służące do przewożenia towarów. Następnie wybrany samochód odbierany w wybranego przez nas dowolnego miejsca, jest to dosyć duże udogodnienie.

 

Na jaki czas wypożyczyć pojazd?

 

    Wynająć samochód można już od jednego dnia do miesiąca, jest to tak zwany wynajem krótkoterminowy. Czas powinien być dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Inną możliwością jest wypożyczenie średnioterminowe od miesiąca do 2 lat. Na taką umowę decydują się zwłaszcza firmy czy instytucje. Kolejnym rozwiązaniem jest tak zwany wynajem długoterminowy nawet do 5 lat. Wynajem długoterminowy jest najkorzystniejszą opcją, wychodzi lepiej aniżeli okres leasingu samochodu firmowego.

 

Zalety wynikające z długoterminowego wynajmu samochodu

 

    Długoterminowy wynajem samochodów trwa od 2 do 5 lat. W bardzo prosty sposób można oszacować koszty pozyskania auta, gdyż nie jest konieczne zaciąganie kredytu czy uiszczenie dodatkowych wstępnych opłat. Osoba wynajmująca samochód musi jedynie płacić miesięczne koszty, czyli stałą opłatę za wynajem oraz ponosić koszty tankowania swojego pojazdu. Ostateczna cena ustalana jest w zależności od wybranej marki pojazdu, jego rodzaju, oraz czasu trwania umowy. Samo użytkowanie pojazdu jest także dla klientów wypożyczalni samochodów bardzo korzystne. Jeśli posiadamy pojazd w leasingu, musimy pamiętać o kosztach naprawy, serwisowania oraz ubezpieczenia. A w przypadku wynajmu długoterminowego nie trzeba martwić się naprawą auta czy pozostałymi opłatami. To właśnie firma zajmująca się wynajmem samochodu dokonuje wszelkich napraw, ubezpiecza i na bieżąco serwisuje pojazd. Wypożyczalnia zajmuje się zmianą opon w sezonie oraz opłaca pełny pakiet ubezpieczenia (OC, AC, NW, Assistance). Jeśli zaistnieje taka konieczność, firma udostępnia także pojazd zastępczy na czas naprawy. Klient wypożyczalni będzie więc cały czas mobilny. Miesięczny ponoszony przez niego abonament niesie ze sobą wiele zalet.

 

Wynajem samochodu na wakacje

 

wypożyczalnia samochodów na wakacje

    Kiedy udajemy się na wymarzony urlop razem z rodziną, najważniejszą dla nas kwestią jest pełna mobilność. Taksówki czy transport polecany przez biura podróży może okazać się o wiele droższy, aniżeli wynajem samochodów. Wypożyczenie auta w takiej sytuacji jest więc dobrym pomysłem. Wynajem jest sposobem na komfortowe zwiedzanie zagranicznych miejsc w tym czasie kiedy chcemy i bez marnowania go. W trakcie zagranicznych wakacji bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie. Należy przede wszystkim, sprawdzić co oferuje nam biuro podróży. Polecane przez biuro firmy to przeważnie lista z opłatami. W internecie natomiast możemy znaleźć opinie na temat danej firmy, warto wybierać zwłaszcza polecane przez klientów wypożyczalnie. Dobrze jest także zapoznać się z wszystkimi ukrytymi opłatami, aby porównać ceny z innymi firmami i wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie. Najbardziej polecane są renomowane firmy z bogatą flotą pojazdów, gdyż tam z pewnością znajdziemy samochód spełniający nasze wymagania.