Segmentowe bramy garażowe – funkcje

    Wśród dużego wyboru materiałów budowlanych i nowych technologii od razu trudno jest zdecydować o wyborze bramy garażowej. Każdy gatunek ma wiele zalet, a wydajność jest często identyczna. Jeśli miejsce ustawienia posiada małą powierzchnię, warto rozważyć bramy segmentowe z mechanizmem podnoszącym.Ta opcja praktycznie nie ma wad, ale należy wziąć pod uwagę niektóre niuanse instalacji i działania. Segmentowe bramy garażowe wykonane z płyt warstwowych ogrzewają garaż, oszczędzają miejsce, chronią samochody przed złymi warunkami pogodowymi i złodziejami

Funkcje instalacji bram garażowych segmentowych

   Bramy garażowe segmentowe są jednym z najwygodniejszych typów ze względu na funkcjonalność i oszczędność miejsca. Ich obsługa jest całkowicie bezpieczna. Sterowanie odbywa się zarówno ręcznie, jak i za pomocą napędu elektrycznego podłączonego do stacjonarnego lub zdalnego sterowania. Bramy segmentowe dobrze chronią garaż przed zimnem dzięki wypełniaczowi z pianki poliuretanowej. Jest to materiał przyjazny dla środowiska, więc jego użycie nie zaszkodzi zdrowiu właściciela. Ponadto po podgrzaniu substancje toksyczne nie odparowują do atmosfery, co oznacza, że środowisko nie ucierpi.

   Bramy garażowe z mechanizmem podnoszącym mają wysoki stopień ochrony przed włamaniem. Można je kontrolować bez wychodzenia z samochodu. W przypadku awarii mechaniki natychmiast aktywowana jest automatyczna blokada, aby zapobiec obrażeniom ciała. Bramy segmentowe są dość trwałe. Ich urządzenie jest chronione przed zerwaniem kabla za pomocą sprzęgieł zapadkowych.Taka ochrona blokuje skrzydło o imponującej masie, zapobiegając jego upadkowi.

  W przypadku awarii zasilania bramę elektryczną można odblokować i otworzyć za pomocą specjalnego klucza. Rolki z łożyskami kulkowymi i nylonową obręczą gwarantują długą żywotność i cichą pracę bramy segmentowej. Zawiasy boczne z regulowanym uchwytem rolki zapewniają najbardziej efektywny montaż i chronią rolki przed pęknięciem.

   Istnieją również wady takich systemów. Głównym z nich jest obowiązkowa i terminowa konserwacja. Mechanizm powinien być odpowiednio zabezpieczony, co wydłuży żywotność i zapewnia wygodę użytkowania. Kolejnym, bardziej znaczącym argumentem jest wysoka cena. Jednak wynikające z tego korzyści przewyższają wszystkie koszty.

Bramy garażowe segmentowe są podzielone na dwa główne typy

   Bramy domowe są wykorzystywane w budownictwie prywatnym. W większości przypadków mechanizm jest zainstalowany w garażach. Wymiary otworu nie odgrywają żadnej roli, należy jednak pamiętać, że takiej opcji nie można zainstalować na uszkodzonych konstrukcjach. Metalowe elementy i prowadnice mają znaczny ciężar, który oprócz dodatkowego obciążenia fundamentu ma wpływ na dach. Jeśli ktoś planuje zainstalować mechanizm z napędem automatycznym, powinien wybrać napęd pasowy. Taka opcja praktycznie nie powoduje hałasu podczas pracy.

Przemysłowe bramy segmentowe są instalowane w magazynach i obiektach przemysłowych. Zasób takich mechanizmów jest dość wysoki. Umożliwia to bardzo częstą zmianę trybów. Istnieje inny rodzaj bramy tzw. panoramiczny, walorem ich jest maksymalizacja przepuszczania naturalnego światła. Do produkcji stosuje się profile aluminiowe i okna ze szkła akrylowego.

Materiały do produkcji bram segmentowych

   Do produkcji segmentowych bram garażowych stosuje się panele warstwowe składające się z blachy ocynkowanej z ociepleniem pośrodku. Jako izolację można zastosować różne materiały, na przykład piankę poliuretanową lub poliester. Aby zapobiec powstawaniu korozji, powierzchnia w procesie produkcyjnym jest pokrywana specjalnymi związkami.

   Aby bramy miały wystarczającą izolację termiczną, producenci pozbywają się tzw. zimnych mostów podczas procesu produkcyjnego. Uzyskuje się to poprzez zainstalowanie między sekcjami elastycznych uszczelek, które przylegają ściśle do paneli. Specjalna uszczelka mrozoodporna jest przymocowana do dolnej części bramy (panel progowy), co zapobiega przymarzaniu bramy do podłogi w zimnych porach roku. Automatyczne bramy segmentowe nie muszą być podnoszone za uchwyt przy złej pogodzie, wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie.

Design bramy garażowej na każdy gust

Segmentowe bramy garażowe to idealne połączenie z fasadą, dachem garażu i ogólnym projektem domu, dziedzińca lub ulicy. Standardowe kolory i wzory paneli pasują do każdego stylu: od klasyki po zaawansowaną technologię. Modne obecnie kolory to: złoty i ciemny dąb, wiśnia, wenge. Wbudowana furtka służy do szybkiego wejścia do garażu, oszczędzając ciepło. Wpasowuje się w skrzydło drzwi i jest wykonana z tych samych materiałów, co brama.

   Okna w segmentowej bramie garażowej służą do poprawy wyglądu drzwi i do zorganizowania naturalnego oświetlenia w garażu. Odbywa się to w postaci osobnych okien lub przeszklonych sekcji, odpornych na uderzenia. Ramy wykonane są z tworzywa sztucznego lub aluminium, pomalowane na kolor bramy. Konstrukcja ramy pozwala na hermetycznie zintegrowane okna bez naruszenia izolacji termicznej bramy. Każdy może wybrać design bramy garażowej stosowanie do własnego poczucia estetyki.