Powiększenie ust coraz popularniejsze

Powiększanie ust to jeden z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych.  Wszystko dlatego, że duże usta są uznawane za seksowne i bardzo atrakcyjne. Do wykonania zabiegu potrzebny jest kwas hialuronowy. W medycynie estetycznej używa się go przede wszystkim do wyrównania ust, jeśli nie są one symetryczne. Zastosowanie tej substancji jest jednak znacznie szersze. Służy ona także do poprawienia napięcia skóry, lepszego nawilżenia, a także większego wyeksponowania czerwieni wargowej. Powiększanie ust kwasem hialuronowym ma wiele zalet. Zabieg jest przeznaczony głównie dla osób borykających się z problemem zbyt wąskich, małych lub nierównych ust. Wymodelowanie tej części ciała ma znaczący wpływ na wygląd całej twarzy, a co za tym idzie również na zwiększenie pewności siebie. W końcu poczucie bycia atrakcyjną wynika m.in. z tego, czy jesteśmy zadowolone ze swojego wyglądu.

Zabieg kosmetyczny powiększenia ust

Zabiegi kosmetyczne
Powiększenie ust

Warto wiedzieć, że naturalne wargi zawsze różnią się od siebie swoim rozmiarem. U niektórych kobiet brak symetrii jest tak widoczny, że ich usta przestają być ozdobą. W takich sytuacjach najlepiej rozważyć zabieg kosmetyczny polegający na wstrzyknięciu w nie kwasu hialuronowego. Takie działanie sprawi, że usta zostaną wymodelowane, a przez to równe i zdecydowanie ładniejsze. Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na takie działanie, jest próba spowolnienia procesu starzenia. Wraz z wiekiem napięcie skóry spada, co stanowi bezpośredni powód opadania kącików ust. Wtedy też można zaobserwować pojawianie się pierwszych zmarszczek i postępujące zanikanie czerwieni wargowej. Kwas hialuronowy może zahamować każdy z wymienionych procesów, ponieważ ma on właściwości odpowiedzialne za głębokie nawilżanie ust. Co więcej, wspomniana substancja wypełnia je, przez co stają się one o wiele bardziej zmysłowe. Interesujący wydaje się fakt, że kwas hialuronowy wykorzystywany w zabiegu kosmetycznym powiększenia ust, jest naturalnym związkiem występującym w organizmach. U człowieka można go odnaleźć w tkance łącznej i ciele szklistym oka. Cząsteczki tej substancji charakteryzują się świetną zdolnością związania wody. To właśnie dlatego, już po jednym zabiegu z użyciem kwasu, można zauważyć znaczącą poprawę wyglądu ust. Stają się one bardzo nawilżone, sprężyste i jędrne.

Podczas zabiegu używa się około 1 ml kwasu hialuronowego. Taka ilość jest odpowiednia, aby lekko poprawić i wymodelować kształt ust. W przypadku kobiet marzących o ustach przypominających wargi Angeliny Jolie potrzebna jest znacznie większa ilość tej substancji. Zazwyczaj jest to 2-2,5 ml.

Wszechstronność kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy stał się tak popularny ze względu na wysoką skuteczność zabiegów kosmetycznych z jego użyciem. Jest on także doceniany przez wzgląd na bezpieczeństwo jego stosowania, a także wszechstronność. Sposób jego podania jest bardzo łatwy. Co więcej, jeśli pacjentka nie będzie zadowolona z uzyskanego rezultatu, substancja może zostać usunięta bez żadnych skutków ubocznych. Do najlepszych cech tego związku można zaliczyć również fakt, że efekty jego użycia są widoczne już po pierwszym zabiegu. Należy jednak pamiętać, że w celu utrzymania go na stałe, konieczne jest powtarzanie tej czynności. Kwas hialuronowy to także skuteczny sposób walki z oznakami starzenia się skóry. Warto jednak wiedzieć, że jego główną rolą w takim przypadku jest maskowanie powstałych niedoskonałości, a nie ich zupełne eliminowanie. Oznacza to, że jeśli w przyszłości zrezygnujemy z przyjmowania kolejnych dawek kwasu, nasza skóra wróci do punktu wyjścia, a zmarszczki i opadające kąciki ust ponownie staną się widoczne.

Jaki jest koszt powiększenia ust?

Jednorazowe wykonanie zabiegu kosmetycznego powiększenia ust to koszt od 800 do 1500 za podanie 1 ml kwasu hialuronowego. Jeśli w trakcie wizyty nie zostanie zużyta całość substancji, może zostać ona podana przy okazji kolejnej wizyty bez konieczności dopłaty. Ceny mogą różnić się ze względu na różne rzeczy. Jako najważniejsze z nich warto wymienić m.in.:

  • renomę wybranej kliniki;
  • specjalistę wykonującego zabieg kosmetyczny;
  • miasto, w którym mieści się gabinet.

Wybierając miejsce, w którym poddamy się zabiegowi powiększenia ust, najlepiej jest poznać opinię innych klientów. W tym celu można skorzystać z komentarzy internautów na forach lub tych zamieszczonych bezpośrednio pod wizytówką danej firmy w Google.

Zabiegi kosmetyczne z użyciem kwasu hialuronowego cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z faktu, że zwykle nie są one szczególnie inwazyjne, a przez to stanowią z pełni bezpieczne rozwiązanie. Możliwość poprawienia niektórych cech swojego wyglądu sprawia, że kobiety czują się lepiej i pewniej w swoich ciałach, co z kolei rzutuje na jakość ich życia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o powiększeniu ust, poleca się skonsultować w tej sprawie z profesjonalistą. Dermatolog lub kosmetolog z pewnością będzie zaprezentować wszystkie wady i zalety wynikające z tego rozwiązania.