Jak wybrać idealną biżuterię?

Wybór idealnego stroju może być bardzo frustrujący. Jeszcze gorszy może być jednak wybór biżuterii, dlatego warto przestrzegać kilku wskazówek, aby ułatwić sobie zadanie. Badania pokazują, że kobiety spędzają średnio 90 minut tygodniowo, wybierając zestawy ubrań. Biżuteria jest podstawą, dlatego warto podejmować świadome decyzje.

Biżuteria dopasowana do okazji

Biżuteria zwisająca z nadgarstka nie będzie dobrym wyborem, jeśli piszemy dużo na klawiaturze. Jeśli ubieramy się do pracy w biurze, nie zakładajmy wiszącej biżuterii. Nie możemy też zakładać też oczywiście takiej samej biżuterii do kościoła, jak do klubu. Upewnijmy się, że wiemy, dokąd idziemy i w ten sposób dobierajmy swoją biżuterię. Nie ma nic gorszego niż niewłaściwa biżuteria na konkretną okazję.

Bogata czy prosta biżuteria

Bogata biżuteria srebrna ze sklepu może nie pasować do naszego stroju. Może się za bardzo wyróżniać. Często proste bransoletki, zegarki i kolczyki są najlepszym wyborem. Powinniśmy nawet brać pod uwagę z jakiego rodzaju materiału zostały uszyte nasze ubrania. Przy marszczonej tkaninie, ozdobna biżuteria może wyglądać tandetnie.

Idealne kolczyki

Przepiękne kolczyki mogą podkreślić wspaniale nasze oczy. Weźmy pod uwagę kształt naszej twarzy i wybierzmy taką biżuterię, która uwydatni zalety, a ukryje wady. Jeżeli mamy twarz w kształcie serca, unikajmy kolczyków, zwężających się do dołu. Jeśli zaś mamy owalną twarz, powinniśmy rozważyć trójkątne kolczyki, które podkreślą nasze kości policzkowe.

Odcień skóry

Idealna biżuteria srebrna komplety będzie pasować nie tylko do stroju. Będzie również współgrać z odcieniem skóry. Srebro jest standardowym materiałem, który komponuje się przepięknie z większością karnacji. Z kolei złoto najlepiej pasuje do ciemniejszych włosów i matowej skóry. Do chłodniejszych kolorów skóry pasują czerwone, fioletowe i niebieskie klejnoty. Dobrym wyborem będzie również białe złoto. Z kolei do cieplejszych odcieni skóry najlepiej dobrać żółte, pomarańczowe i zielone kamienie, z wyjątkiem żółtych metali.

Połączenie ciepłej biżuterii z zimnymi kolorami

Rubiny, diamenty kanaryjskie i bursztyny wyglądają przepięknie. Są ogniste i świetnie pasują do czarno-białego stroju. Być może nieraz zastanawialiśmy się, czy można je łączyć z zimnymi klejnotami. Ciepłe kamienie świetnie łączą się z tradycyjnymi niebieskimi i fioletowymi klejnotami. Na przykład świetnym wyborem będzie połączenie rubinów z królewskim topazem, ale to odważne rozwiązanie.

Cenne wskazówki

Wielu stylistów przy wyborze biżuterii, bierze pod uwagę paletę kolorów. Podpowie nam ona, w jaki sposób można ze sobą łączyć ciepłe i chłodne odcienie. Ciemnozielone i ciemnoniebieskie kamienie nie pasują do żółtej lub pomarańczowej sukienki. Równowaga pomiędzy chłodnymi i ciepłymi kolorami jest kluczowa. Postarajmy się więc właściwie łączyć biżuterię ze strojami.

Diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety. Nie jest to odkrywcze stwierdzenie. Stały się modne już kilka tysięcy lat temu. Diamenty pasują do wszystkiego. Jeśli nie wiemy jak właściwie łączyć biżuterię ze strojem, wybierzmy diamenty. Cyrkonia również nie będzie złym wyborem. Klasyczny, biały diament działa jak pryzmat pod światło, ukazując wszystkie kolory, które wchodzą w jego skład.

Perły najlepiej pasują do ubrań w morskim kolorze. Od wodnych i głębokich błękitów do zieleni i burzliwych szarości, perły najlepiej łączą się z różnymi odcieniami oceanicznej wody.

Jeśli wybieramy czarną lub złotą biżuterię, pamiętajmy, by nasz strój był prosty i klasyczny. Do małej czarnej będzie idealnie pasować jasna, złota biżuteria lub kamienie szlachetne z onyksu. Prosta, gładka sukienka (czarna lub biała) pięknie komponuje się z czarnymi klejnotami i złotym metalem.

Lekkie i świeże wiosenne i letnie ubrania doskonale prezentują się w chłodnych, naturalnych kolorach. Wypróbujmy w tym przypadku niebieski topaz lub zielony perydot. Te kamienie pięknie wyglądają, gdy połączymy je z miękkimi i neutralnymi tkaninami lub wzorami. Strój, zainspirowany naturą, łączy naturalne kolory.

Potrzebna nam będzie duża wiedza i doświadczenie, jeśli chcemy wybrać idealną biżuterię. Na szczęście zawsze możemy zastosować kilka wskazówek, które pomogą poprawić nasz wygląd. Poświęćmy trochę czasu na wybór stroju.

Renomowany jubiler

Kupowanie biżuterii nie może się ograniczać tylko do korzystania z karty kredytowej. Dlatego tak ważne jest pójście do właściwego jubilera. Pierwszym krokiem w znalezieniu renomowanego jubilera jest poproszenie o rekomendacje. Jeśli ufamy swoim przyjaciołom i rodzinie, nie bójmy się prosić ich o radę. Ale też nie wybierajmy od razu pierwszego jubilera, którego nam polecą. Zróbmy kilka badań. Możemy kupować biżuterię z różnych powodów. Niektórzy szukają pierścionka zaręczynowego lub zestawu ślubnego, inni szukają pamiątki, którą mogą podarować swoim dzieciom. Jeszcze inni chcą kupić wisiorek na prezent albo chcą sobie sami go kupić. Dobry jubiler będzie zwracał uwagę na to, czego szukamy, a nie doradzał najdroższą biżuterię, która nie będzie odpowiadać naszym potrzebom.