Bielizna termoaktywna- baza stroju sportowego

Popularny jest pogląd, że nie ma złej pogody do biegania lub innej ulubionej aktywności zimowej.  Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy na zewnątrz jest siarczysty mróz, przy którym w ogóle nie powinno się wychodzić z domu. Są tylko ludzie, którym brakuje motywacji do uprawiania sportu zimą lub źle dobrany strój. Nad motywacją i chęcią do uprawiania sportu zimą trzeba popracować samemu, spróbować i przekonać, jak relaksujący jest zimowy sport.  Podstawą odpowiedniego ubrania jest właściwa bielizna – najlepiej termoaktywna, która jest bazą pod zimowy, sportowy strój. 

Bawełniany mit

W społeczeństwie funkcjonuje mit, że bielizna sportowa powinna być uszyta z bawełny, ponieważ ten materiał jest naturalny i przewiewny. Prawda jest szokująca dla zwolenników bawełnianej tezy. Bawełna co prawda dobrze absorbuje wilgoć, ale nie odprowadza jej na zewnątrz, co sprawia, że ubranie w trakcie treningu robi się mokre, powodując dyskomfort i wychłodzenie organizmu. Mokra bawełniana koszulka może podrażniać skórę. Najlepsza bielizna termoaktywna jest szyta z materiałów, które zabezpieczają organizm przed wychłodzeniem, odprowadzają wilgoć na zewnątrz i skutecznie chronią przed wiatrem.

Włókna bielizny

Materiał, z którego jest uszyta bielizna termoaktywna, powinna skutecznie chronić organizm przed wychłodzeniem. Jeżeli zimą nałożymy zwykłą bieliznę i podejmujemy aktywność fizyczną na zewnątrz, np.: na lodowisku lub stoku narciarskim, to narażamy się na dyskomfort i żadne ubranie tego nie zmieni. Jeżeli baza jest zła, to o komforcie cieplnym podczas uprawiania sportów zimowych można zapomnieć. Pot, jaki powstaje podczas wysiłku, ochładza skórę i jeżeli nie zostanie szybko od niej odprowadzony, to może doprowadzić do wychłodzenia organizmu. W dobrej jakości bieliźnie termoaktywnej włókna działają na zasadzie konta:  poprzez system kanalików zbierają wilgoć z powierzchni skóry, ale nie absorbują jej, tylko szybko transportują ją na zewnątrz i rozpraszają na powierzchni.  Oznacza to, że taka bielizna oddycha i szybko schnie, chroniąc użytkownika przed wychłodzeniem i zapewniając komfort zimowej aktywności na świeżym powietrzu. Przed zakupem bielizny termoaktywnej, trzeba ją dokładnie obejrzeć. Po pierwsze należy sprawdzić, czy w strefach zwiększonej emisji potu, posiada specjalne kanaliki przyspieszające odprowadzanie wilgoci. Bielizna termoaktywna wysokiej jakości wykonana jest z materiałów o właściwościach antybakteryjnych, które zapobiegają rozwojowi bakterii i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Ponadto tego typu bielizna powinna być bezuciskowa i bezszwowa.

Polecamy sklep internetowy z bielizną termoaktywną :

http://stoor.pl/pl/bluzy-i-getry-termoaktywne
http://stoor.pl/pl/czapki-kominiarki-spodenki
http://stoor.pl/pl/czapki-spodenki-bandamki

 

Trzy warstwy zimowego ubioru

Niskie temperatury, opady śniegu, śliskie nawierzchnie chodników sprawiają, że  człowiekowi nie chce się wyjść z domu, a co dopiero biegać, czy chodzić na długie spacery. Motywacja do uprawiania sportu bardzo spada. Tymczasem wystarczy odpowiednia bielizna termoaktywna, aby ponownie poczuć chęć do aktywności fizycznej. Należy ubrać się odpowiednio do warunków atmosferycznych. Złotą zasadą są trzy warstwy ubioru, które skutecznie poradzą sobie z nie najlepszą pogodą i ochronią sportowca przed wychłodzeniem.

 

bielizna termoaktywna

Podstawą zimowego ubioru jest bielizna termoaktywna. Absolutną podstawą są legginsy, które chronią nogi przed chłodem.  Getry termoaktywne powinno się zakładać, kiedy temperatura spada poniżej minus 10 stopni. Osoby, które odczuwają zimno w nogach, pomimo że temperatura nie spadała w okolicach minus 10 stopni, mogą założyć getry termoaktywne.  Zimą trzeba zadbać o ciepło w sferze korpusu. Jeżeli temperatura oscyluje w okolicach zera stopni, to wystarczy ubrać t-shirt termoaktywny i bieliznę termoaktywną. Jeżeli temperatura spada poniżej zera trzeba założyć bluzę lub wiatrówkę, która chroni przed wiatrem i dobrze zatrzymuje ciepło. Przez głowę człowiek traci najwięcej ciepła. Zimą należy chronić głowę. Dla osób aktywnych polecane są czapki termoaktywne, które chroni przed wiatrem i chłodem i szybko odprowadzają pot.

Bielizna termoaktywna dla aktywnych dzieci

Sport to nieraz rodzinna pasja. Aktywni są nie tylko dorośli, ale także dzieci. Najmłodszych trzeba szczególnie chronić przed zimnem i wychodzeniem. Zjeżdżanie na sankach, szaleństwo na  nartach, czy jazda na łyżwach to aktywności mające wspólną cechę – możliwość zetknięcia się z zimnym podłożem, np.: śniegiem, czy lodem. Na szczęście jest dostępna bielizna termoaktywna w rozmiarach dziecięcych, dzięki czemu dzieci również mogą korzystać z uroków zimy, a rodzice nie muszą obawiać się przeziębienia, czy wychłodzenia organizmu. Bielizna termoaktywna jest idealna dla dzieciaków, które pokonują daleką drogę do szkoły.

 

Dzięki bieliźnie termoaktywnej nie trzeba rezygnować z uprawiania sportu zimą. Ferie, zamiast przed telewizorem można spędzić aktywnie w górach, fundując radość sobie i dzieciom. Bielizna termoaktywna to produkt najwyższej jakości, którego skuteczność podkreślają blogerzy zajmujący się zdrowym stylem życia i propagowaniem sportów zimowych.  Aktywność fizyczna zimą to doskonały sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu.